Гол Месија у продужетку за тријумф Барселоне

19. децембар 2009.
АБУ ДАБИ, 19. децембра 2009. (Бета-АП) - Фудбалери Барселоне освојили су светско клупско првенство пошто су у суботу, после продужетка, победили аргентински Естудијантес са 2:1, што је шести трофеј каталонског клуба у 2009. години.

Победоносни гол постигао је Лионел Меси у 110. минуту утакмице, после асистенције Данијела Алвеша. То је био 16. погодак у сезони аргентинског репрезентативца, освајача "Златне лопте" за 2009. годину.

Шампион Јужне Америке Естудијантес је повео у 37. минуту преко Маура Боселија, а изједначио је Педро Родригес у 89. минуту.

Фудбалери Барселоне су ове године освојили првенство Шпаније, Куп краља, Супер куп, Лигу шампиона и Суперкуп Европе.

Треће место на светском клупском првенству освојили су шампиони Азије Поханг Стилерси, који су после извођења једанаестераца победили мексички Аталанте са 4:3.