Катанија победила Ђенову

27. фебруар 2011.
БЕОГРАД, 27. фебруара 2011. (Бета) - Фудбалери Катаније победили су у недељу на свом терену Ђенову са 2:1, у утакмици 27. кола италијанског првенства и извукли се из опасне зоне.

Повела је Ђенова у 19. минуту голом Антонија Флоро Флореса, али су домаћи преокренули головима Максија Лопеса у 51. и Гонзала Бергесија у 55. минуту.

Ђенова је утакмицу завршила са девет играча пошто је у 67. минуту искључен дефанзивац Доменико Кришито због прекршаја на ивици казненог простора, а због приговора искључени су Флоро Флорес и тренер Давиде Балардини.

У екипи Катаније због прекршаја, након којег је досудјен једанаестерац, искључен је пољски фудбалер Блажеј Аугустин, али је голман Катаније Маријано Андухар у 76. минуту одбранио шут са "беле тачке" Мигуела Велоса.

Катанија се седмом првенственом победом попела на 15. место на табели са 29 бодова и има шест више од Бреше, која се налази у зони испадања. Ђенова је остала на 10. месту са 35 бодова.