Колубара избацила Хајдук из Куле

21. септембар 2011.
Србија -  (Бета) - Фудбалери Хајдука из Куле елиминисани су у среду из шеснаестине финала Купа Србије од члана Прве лиге Србије Колубаре из Лазаревца.

Датотека:Србгрб.јпг

Колубара је до победе над екипом која дели прво место са Партизаном и Црвеном звездом у Супер лиги дошла голом Марка Обрадовића у 90. минуту.

Банат из Зрењанина победио је БСК из Борче са 2:0, док је истим резултатом Спартак из Суботице победио Напредак у Крушевцу головима Ђорђа Деспотовића у другом и 36. минуту.

Црвена звезда је против Младости у Лучанима повела у 83. минуту, али је само минут касније Богдан Милошевић изједначио резултат. Ипак у 91. Кристијан Борха донео је победу црвено-белима.

Партизан је на гостовању Новом Пазару победио са 3:0. Црно-бели су дошли у предност голом Немање Томића у 28. минуту, а победу су потврдили Александар Лазевски у 55. и Звонимир Вукић у 82. минуту.

Раднички 1923 избацио је Рад након пенала. У регуларном делу сусрета било је 0:0. Без голова било је и на мечу Чукарички - Пролетер Нови Сад, а даље су прошли Новосађани после бољег извођења једанаестераца.

Инђија је са Шумадијом из Јагњила играла у гостима 2:2, али је прошла у осмину финала после бољег извођења пенала. Слобода Севојно и Телеоптик играли су 1:1. Филип Касалица довео је домаћи тим у предност у 15. а изједначио је млади Милош Јојић у 66. минуту. Након једанаестераца прошла је Слобода.

Јавор из Ивањице победио је Нови Сад са 1:0 голом Горана Луковића у 90. док је Војводина победила истим резултатом Доњи Срем у Пећинцима голом Слободана Медојевића у 69. минуту.

Минималним резултатима славили су и Смедерево против БАСК-а голом Стевана Ковачевића у 73. и ОФК Београд против Радничког у Нишу голом Милана Пуровића у другом минуту. Борац из Чацка победио је на свом терену Раднички из Сомбора са 4:1.