Лариса Коробејникова освојила титулу на Стар купу у Београду

Београд (ПРОбјаве) Руска мачевалка Лариса Коробејникова освојила је титулу на београдском "Стар купу" у дисциплини флорет и 32 светска бода, пошто се овај турнир налазио у календару Међународне мачевалачке федерације (ФИЕ) и бодовао се за светску ранг листу. На планшама постављеним у дворани у Шумицама у Београду савладала је у финалу Корин Матрежан из Француске са 15:9.

У конкуренцији 85 такмичарки, две бронзане медаље припале су руским мачевалкама Јулуји Бирјуковој и Јани Розавној. Коробејникова (23 године) је тренуто 16. на светској ранг листи са

124 бода и трећи је флорет женског тима Русије. Била је чланица вицешампионске екипе Русије на СП у Анталији прошле годне и освојила је екипно сребро на Универзијади у Београду. У поједначној конкуренцији на СП у Анталији освојила је седмо место. Јуниорска је шампионка сврта из Белека 2007. а има и кадетско сребо из 2004.

Српске представнице нису успеле да се пласирају међу 64 и освоје светске бодове. Најбољи пласман забележила је Зрењанинка Марина Стајић која је 75. Пласман осталих српских мачевалки: 80. Оливера Јовановић, 82. Тијана Дрчелић и Андреа Мутавџић."Стар куп" су организовали Мачевалачки савези Србије и Београда уз помоћ Секретаријата за спорт и омладину Београда и Минстарства омладине и спорта Србије.