ОФК Београд победио Звезду са 1:0

11. новембар 2012.
Београд/ Србија (Бета) Фудбалери ОФК Београда су као домаћини у утакмици 12. кола Супер лиге Србије на Карабурми победили Црвену звезду са 1:0.

Стрелац јединог гола био је Петар Грбић у 59. минуту.

Звезди је ово други узастопни пораз у првенству и ако водећи Партизан победи Раднички 1923 на свом терену, црвено-бели ће за лидером заостајати осам бодова.

У првом полувремену утакмице ОФК Београд је био бољи ривал, док су играчи Звезде само једном шутирали ка противничком голу. Било је то у 30. минуту када је капитен Ненад Милијаш покушао ударцем са 18 метара по земљи савлада голмана Милана Лукача, али је био непрецизан.

Најближи поготку за домаћи тим био је Весељко Тривуновић у 21. минуту, међутим, његов шут са око 25 метара под пречку, „парадом“ је у корнер скренуо голман Бобан Бајковић.

Друго полувреме почело је у отвореном игром на обе стране, што су домаћи играчи искористили да поведу. Из контранапда у 59. минуту Немања Николић је петом додао лопту до Грбића, који је искоса са леве стране шутирао кроз ноге Бајковићу.

После гола „романтичари“ су се добро бранили и сачували предност за прву победу на Црвеном звездом још од 2003. године.

Делије су у финишу утакмице своје незадовољство изразили скадирањем „Управа напоље“.