Партизан савладао БСК и избио на лидерску позицију

27. септембар 2009.
Београд-  (Бета) Фудбалери Партизана победили су вечерас у Београду гостујући БСК из Борче са 2:1 у шестом колу Јелен Супер лиге и барем привремено избили на чело српског шампионата.

Први гол на утакмици постигао је БСК, пошто је у 24. минуту Дејан Бабић искористио грешку у одбрани Партизана и лошу реакцију голмана домаћих Александра Радосављевића са 10 метара довео госте у вођство.

Партизан је до гола стигао у 30. минуту када је Драган Жарковић оборио Ламина Дијару у казненом простору БСК-а за пенал, који је Бразилац Клео претворио у погодак за резултат 1:1. У 52. минуту домаћи су стигли и до победничког гола, пошто је резервиста Брана Илић центрирао до Дијаре, а сенегалски нападач лопту са пет метара послао у мрежу гостију.