Партизан убедљив у Кули

9. март 2011.

Србија (Бета) - Фудбалери Партизана победили су у среду у Кули домаћи Хајдук са 4:0 у 17. колу Супер лиге, Војводина је на свом терену савладала БСК из Борче са 2:1, док је Рад код куће био бољи од Металца са 2:0.

Црно-бели су у Кули до вођства дошли голом Принца Тејга у осмом минуту, који је и у прошлом колу био двоструки стрелац. Бранилац титуле дуплирао је вођство у 58. минуту преко Немање Томића, а на 3:0 повисио је Радосав Петровић из пенала у 66. минуту. Коначан резултат поставио је резервиста Марко Шћеповић четири минута пре краја утакмице.

У дуелу у Новом Саду, повео је БСК у 11. минуту преко Асмира Кајевића, али је два минута касније изједначио Абубакар Оумару. Новосадска екипа је до победе дошла три минута пре краја утакмице голом Александра Катаиа из једанаестерца.

Другу „пролећну“ победу забележио је Рад који је оправдао улогу фаворита против гостујућег Металца из Горњег Милановца. Поготке за „грађевинаре“ постигли су Марко Станојевић у 34. и Бранислав Јовановић у 86. минуту.

До прве победе на домаћем терену после 18. октобра дошао је ОФК Београд, који је на Карабурми савладао Слободу Севојно са 1:0. Стрелац јединог гола на утакмици био је Весељко Тривуновић из пенала у 55. минуту. Фудбалери Борца код куће су забележили убедљиву победу од 3:0 против последњепласираног Чукаричког. Голове су постигли Александар Стојмировић у 12, Небојша Пртењак у 54. и Јован Дамјановић у 68. минуту. Без голова су завршени дуели Спартак-Јавор и Смедерево-Јагодина.

1 Партизан 17 15 1 1 48 : 12 46