Рукометаши Србије победили Чешку у првом мечу баража

13. јун 2010.
Ниш, (Бета) - Рукометна репрезентација Србије победила је у суботу у Нишу селекцију Ческе са 27:23 (16:9), у првом мечу квалификација за пласман на Светско првенство 2011. године у Шведској.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Жарко Шешум са осам и Момир Рнић са шест голова, док је у тиму Чешке Филип Јиха постигао четири гола. Са новим селектором Веселином Вуковићем екипа је показала да може да игра снажну одбрану, са којом је у целом првом полувремену заустављала најбољег чешког играча Филипа Јиху, што је и утицало на високу предност у том делу меча. У тиму Србије одлично су бранили Дарко Станић, до повреде у 24. минуту, и Димитрије Пејановић у наставку меча. Веома добро је одиграо дебитант у репрезентацији Милутин Драгићевић на месту пивотмена, као и Момир Рнић, који је постигао важне голове у другом полувремену.

Реванш меч играће се наредног викенда у Плзену.