Србија оставарила историјску победу над Немачком

18. јун 2010.
Порт Елизабет, (Бета) - Репрезентација Србије остварила је у петак велику победу у драматичној утакмици са Немачком од 1:0, у другом колу Групе D на Светском фудбалском првенству у Јужној Африци.

Гол за Србију постигао је Милан Јовановић у 38. минуту, кад је Красић одлично центрирао са десне стране, Жигић је главом вратио лопту на петерац, а Јовановић је спровео у мрежу. Немачка је већи део другог полувремена нападала, иако је од 38. минута имала играча мање пошто је Клозе искључен после старта над Дејаном Станковићем на средини терена. Најбољу прилику за изједначење имао је Подолски у 60. минуту из пенала, али је голман српске репрезентације Владимир Стојковић одбранио.

У последњем, одлучујућем колу, у среду Србија игра са Аустралијом, док се Немачка састаје са Ганом.