Đoković osvojio Indijan Vels

16. mart 2014.
Indijan Vels/ Kalifornija (Beta) - Novak Đoković, drugi teniser sveta, pobedio je u nedelju uveče Rodžera Federera u finalu turnira u Indijan Velsu, SAD sa 2:1 u setovima i tako osvojio prvi turnir u 2014. godini.

Novak i Rodžer 2010.
Slika: Laslovarga.

Đoković je slabo počeo meč, te je posle nekoliko njegovih grešaka, Federer vrlo brzo poveo 3:0. Švajcarac je do kraja prvog seta bez većih problema sačuvao prednost, ne dozvolivši Đokoviću nijednu šansu za brejk, i posle samo 32 minuta igre poveo je sa 1:0 u setovima.

Do sredine drugog seta oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a prvi je zapretio Đoković koji je u osmom gemu došao do prvih set lopti.

Srpski teniser se odlično branio od Federovih napada, dobro je uzvraćao i na kraju uspeo da prvi put u meču oduzme servis Federeru za vođstvo od 5:3. U narednom gemu Đoković je potvrdio brejk i iskoristivši prvu set loptu izjednačio na 1:1.

U prvom gemu trećeg, odlučujućeg seta, koji je trajao 10 minuta, Đoković je imao brejk priliku, ali se Federer odbranio i poveo sa 1:0. To mu nije uspelo u trećem gemu kada mu je Đoković sjajnom igrom oduzeo servis.

Srpski teniser bio je siguran u tim trenucima i činilo se da će lako privesti meč kraju. Međutim, kada se to najmanje očekivalo, u devetom gemu, Švajcarac je uspeo da uzme servis Đokoviću, pa je meč otišao u taj brejk.

U tom delu igre, Đoković je bio znatno pribraniji i brzo poveo sa 3:0, pa potom i sa 5:1. Taj brejk je završen rezultatom 7:3, a Đoković je osvojio prvi turnir u 2014. godini nakon čega će smanjiti prednost Španca Rafaela Nadala na ATP listi.