Jelena Janković u finalu turnira u Pekingu

5. oktobar 2013.
Peking/ Kina (Beta) - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u subotu u finale turnira u Pekingu pošto je pobedila sedmu teniserku sveta, Čehinju Petru Kvitovu, sa 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:1).

Jelena J.
Slika: robbiesaurus.

Teniserke su u prvom setu napravile po tri brejka, a set je odlučen posle taj-brejka, koji je Čehinja dobila sa 9:7, posle nešto više od jednog sata igre. Jelena je u nastavku popravila igru i preokrenula rezultat, dozvolila je protivnici da u dva seta osvoji samo dva gema i za dva sata i tri minuta igre plasirala se u finale turnira u glavnom gradu Kine.

Jankovićeva će u finalu igrati protiv Amerikanke Serene Vilijams koja je u drugom polufinalu porazila Poljakinju Agnješku Radvanjsku, četvrtu teniserke sveta.

Posle pobede Jelena Janković je izjavila da se nada da će u finalu turnira u Pekingu pružiti svoju najbolju igru, kako bi imala šanse u meču protiv Amerikanke Serene Vilijams. Finalni meč se igra u nedelju od 13:30.

„Uzbuđen sam jer sam pobedila Kvitovu. Poslednja dva meča sam izgubila od nje, uvek mi je pravila problema i nije mi dozvoljavala da igram svoju igru. Serena je trenutno najbolja teniserka sveta. Nadam se da ću prikazati svoju najbolju igru kako bih imala šanse u tom meču“, rekla je 11. teniserka sveta Jankovićeva .

Ona je u neverovatnoj formi. Iako sam je pobedjivala do sada, mislim da je ona najteži protivnik. Iskusna je, osvojila je mnogo titula, uglavnom sve koje se mogu osvojiti. Snažna je, svi udarci su joj podjednako dobri. Kada je u formi, veoma je teško pobediti je, dodala je ona.