Vaterpolo:Srbija u finalu Svetskog prvenstva

31. jul 2009.

Reprezentacija Srbije 2008.

Rim/ Italija (Beta) Vaterpolisti Srbije su pobedom nad reprezentacijom Hrvatske od 12:11 (4:3, 3:3, 3:3, 2:2) obezbedili finale na Svetskom prvenstvu u Rimu.

Hrvatska je u prvoj četvrtini snažno napala i povela sa 2:0 preko Sukna i Boškovića, ali Srbija je uzvratila i preko Prlainovića i Udovičića i do kraja prve četvrtine Srbija je uspela da postigne gol preko Gaka i sa prvim svojim vođstvom završi sa golom prednosti 4:3.

Druga četvrtina je proticala u brzim napadima, u većini slučajeva dosta izjednačeno i čekalo se da protivnik pogreši, takođe i treća četvrtina, obe su završene nerešeno 3:3

Srbija je propustila nekoliko prilika da se odlepi na više golova razlike, što je Hrvatska kaznila i na dva minuta pred kraj treće četvrtine izjednači na 9:9. Ipak Filipović je parabolom opet uspeo da dovede Srbiju u vođstvo 10:9 i gol prednosti za zadnju odlučujuću četvrtinu.

U zadnjoj četvrtini na momenat se odahnulo, Prlainović je fantastičnim udarcem postigao gol i doveo Srbiju na +2.

Utakmicu je opet rešio Filip Filipović, koji je iz trećeg peterca postigao treći pogodak i 12:10 za Srbiju. Hrvatska je još imala šanse za izjednačenje sa igračem više, ali je odbrana srpske reprezentacije bila na visini zadatka, tako da je krajnji rezultat glasio 12:11.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije je bio Filipović sa 4 pogotka a Vanja Udovičić je postigao tri.

Finale se igra u subotu, gde je protivnik pobednik druge polufinalne utakmice reprezentacija Španije.