Vaterpolo: Srbija šampion Svetske lige

16. jun 2013.
Čeljabinsk/ Rusija - Vaterpolo reprezentacija Srbije pobednik je Svetske lige, pošto je u nedelju u Čeljabinsku pobedila selekciju Mađarske sa 12:7 (4:3, 3:1, 2:2, 3:1).

Prve dve četvrtine meča su protekle u ravnopravnoj borbi ali ipak sa laganom dominacijom Srbije. Treća četvrtina je donela rasplet i iako je rezultatski bilo 2:2 osetilo se da Mađari padaju što se i pokazalo u četvrtoj četvrtini koju je Srbija dobila sa 3:1. Zadnji napad od dvadesetak sekundi Srbija nije ni odigrala a Mađari sa druge strane nisu ni napadali. Vanja Udovičić je na svojoj polovini držao loptu i čekao da istekne vreme.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Filip Filipović sa četiri gola a Stefan Mitrović i Vanja Udovičić sa po tri gola a po jednom su se u strelce upisali Dušan Mandić i Živko Gocić

„Delfinima“ je osvajanje ovog trofeja ukupno sedmo u Svetskoj ligi.

U utakmici za treće mesto Crna Gora je savladala posle produžetaka SAD sa 13:11.