Ivanovićeva donela prednost Srbiji

20. april 2013.
Štutgart/ Nemačka (Beta) - Ženska teniska reprezentacija Srbije povela je u subotu sa 1:0 u duelu sa Nemačkom za opstanak u Svetskoj grupi Fed kupa, pošto je Ana Ivanović savladala Monu Bartel sa 2:1 u setovima (7:6, 2:6, 6:2).

U prva dva gema obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, ali je već u trećem gemu Ivanovićeva uspela da oduzme servis Nemici i povede sa 2:1. U sedmom gemu je najbolja srpska teniserka još jednom napravila brejk i povela sa ubedljivih 5:2.

Tada je Bartel, trenutno 28. teniserka na WTA listi, zaigrala mnogo bolje, pa su prvi set do kraja obeležili brejkovi. U desetom, ujedno i najdužem gemu prvog dela igre, Ivanovićeva je servirala za osvajanje prvog seta, ali nije uspela da iskoristi čak tri set lopte, što je Nemica kaznila i izjednačila rezultat na 5:5.

U naredna dva gema obe teniserke su izgubile svoj servis, pa se pobednik prvog seta rešavao u taj-brejku. Ivanovićava je u tom delu igre uspela da iskoristi novu set loptu i povede sa 1:0 u setovima.

Bartel je drugi set odigrala mnogo bolje. Lako je povela sa 4:0 i do kraja je Ivanovićevoj prepustila samo dva gema. Srpska teniserka u drugom setu nije imala nijednu brejk priliku.

I srpska i nemačka teniserka su na početku trećeg, odlučujućeg seta, bile sigurne na svoj servis, tako da nijedna nije uspela da stekne prednost. U sedmom gemu je Ivanovićeva je prva stigla do prednosti, oduzela je servis protivnici i povela sa 4:2. Ona je do kraja osvojila još dva gema i dobila treći set sa 6:2 i tako donela prednost Srbiji od 1:0.