Kup Konfederacija: Italija treća posle penala

30. jun 2013.
Salvador/ Brazil (FIFA) - Fudbaleri Italije osvojili su treće mesto na Kupa konfederacija igranom u Brazilu, pošto su pobedili Urugvaj penalima sa 3:2. U regularnom delu i posle produžetaka je bilo 2:2.

U regularnom delu golove za Italiju postigli su Astori u 24. i Diamante u 73. minutu, dok je strelac za Urugvaj bio Edinson Kavani u 58. i 78. minutu.

Italijani su vodili, Urugvajci stizali prednost i na kraju izborili produžetke. Tokom prvih 45 minuta „azuri“ su zahvaljujući Astoriju poveli 1:0, a prava goleada je usledila posle povratka sa odmora. Kavani je meč vratio na početak, da bi Dijamanti prvim golom u dresu reprezentacije ponovo Italijanima vratio prednost. Ipak, as Napolija je još jednom pokazao zašto mu je trenutno teško pronaći konkurenciju, golčinom sa 25 metara je izjednačio rezultat na 2:2. Bilo im je malo 90 minuta, odluka o pobedniku u borbi za treće mesto na Kupu Konfederacija pala nakon izvođenja penala. „Azuri“ su ovog puta imali više sreće, nego u polufinalu sa Španijom.

Golman reprezentacije Italije Bufon je postao junak utakmice pošto je odbranio tri penala.