Laslo Đere pobednik Orandž boula

11. decembar 2012.
Majami/ SAD (Novinske agencije) - Mladi teniser Srbije Laslo Đere postigao je fantastičan uspeh i osvojio čuveni „Orandž boul“ u konkurenciji do 18 godina.

Đere je četvrtfinalu kao deseti nosilac eliminisao prvog favorita tog takmičenja, Italijana Đanluiđija Kvincija rezultatom 6:7(2:7), 6:2, 6:1, u polufinalu je eliminisao Amerikanca Tai-Son Kvjatovskog sa 6:4, 6:4, dok je u meču za titulu savladao Šveđanina Elijasa Imera takođe sa 6:4, 6:4.

Đere je rođen 2. juna 1995. godine u Senti. Tokom 2012. godine osvojio je juniorsko prvenstvo Srbije u dvorani u konkurenciji do 18 godina, sa juniorskom selekcijom Srbije osvojio je srebro na ekipnom prvenstvu Evrope i dve ITF titule (Budaorš i Pančevo).

Trenutno Đere je na 18. poziciji ITF liste najboljih juniora sveta, a od naredne nedelje biće oko šestog mesta.

Sezonu 2012. Đere je počeo sa 110. mesta na ITF listi. Učestvovao je i na pet fjučers turnira održanih u Srbiji i zabeležio šest pobeda, što mu je donelo i plasman na ATP listi, gde je trenutno 909. profi teniser sveta.

Od poznatih tenisera Oranž boul kao juniori su osvajali Rodžer Federer, Bjern Borg, Ivan Lendl, Džon Mekinro, Endi Rodik, Markos Bagdatis. Orandž boul je u svojoj kategoriji, kada je imala 11. godina osvojila Monika Seleš a sa ovih prostora to je uspela još samo slovenka Mima Jaušovec kada se takmičila za Jugoslaviju. Do sada nijedan drugi teniser Srbije nije uspeo da se okiti titulom na ovom prestižnom turniru.