Nadal bolji od Conge u polufinalu Monte Karla

20. april 2013.
Monte Karlo-  (Beta) - Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u subotu u finale turnira u Monte Karlu, pošto je u polufinalu pobedio Francuza Žoa Vilfreda Congu sa 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

Conga je bolje počeo meč, imao je prvi prilku da oduzme servis protivniku, ali je Nadal u četvrtom gemu spasao tri brejk lopte. Već u naredom, petom gemu, Španac je kaznio propuštene prilike Conge i uspeo da mu oduzme servis.

U devetom gemu Nadal je još jednom napravio brejk i tako osvojio prvi set sa 6:3.

Nadal je u istom ritmu počeo i drugi set i odmah na startu napravio brejk i poveo sa ubedljivih 4:1, da bi u šestom gemu i po drugi put oduzeo servis Francuzu za prednost od 5:1.

Conga je tada zaigrao bolje i uspeo je da do kraja seta dva puta napravi brejk i izjednači na 6:6 i uvede set u taj-brejk. U taj-brejku je Nadal, ipak, uspeo da završi meč i da se, iskoristivši drugu meč loptu, plasira u finale.