Pobede Partizana i Zvezde

2. maj 2013.
Srbija -  (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u četvrtak na svom stadionu Radnički iz Niša sa 3:1, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Strelci za Partizan bili su Vladimir Volkov u 16. i Aleksandar Mitrović u 77. i 90. minutu, dok je jedini gol za Radnički postigao Vladan Binić u 51.

Na utakmici sa Radničkim debitovao je novi trener Partizana Vuk Rašović, koji je u ponedeljak na klupi zamenio Vladira Vermezovića. Utakmicu na stadionu u Humskoj posmatralo je oko šest hiljada ljudi.

U drugoj utakmici fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Jagodine sa 3:2.

Strelci za Zvezdu bili su Kadu Mendeš u četvrtom, Abiola Dauda u 25. i Luka Milunović u 52. minutu, dok su pogotke za Jagodinu postigli Miloš Stojanović u 39. i Milan Đurić u 51. minutu.

Zvezda je od 65. minuta bila sa igračem manje, pošto je Marko Vešović dobio direktan crveni karton. Fudbaler domaćih Mohamed El Monir takođe je završio utakmicu pre kraja, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen u nadoknadi vremena.

Zvezda je tako ostala na samo dva boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani Partizan, dok je Jagodina i dalje četvrta sa 43 boda.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su na svom stadionu na Karaburmi ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 1:0, u prvoj utakmici 26. kola Super lige Srbije. Jedini gol na meču postigao je Petar Grbić u 45. minutu.

OFK sada ima 38 bodova i nalazi se na šestom mestu na tabeli, dok je Radnički i dalje u zoni ispadanja, na pretposlednjoj poziciji sa 24 boda.