Srbija pobedila Kipar u prijateljskom meču

6. februar 2013.
Nikozija/ Kipar (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u sredu u prijateljskoj utakmici u Nikoziji selekciju Kipra sa 3:1.

Golove za Srbiju postigli su Dušan Tadić u 33. i 48. minutu i Dušan Basta u 70. dok je strelac za domaćina bio Konstantinos Makrides u 19. minutu.

Kiprani su poveli kada je Konstantinos Haralambides posle centaršuta Demetrisa Hristofija spustio loptu Makridesu, koji je ostao neometan na 11 metara i lako savladao Vladimira Stojkovića.

"Orlovi" su izjednačili pošto je debitant Nikola Đurđić oduzeo loptu protivniku na njihovoj polovini, a Filip Đuričić odlično dodao do Tadića, koji je iz prve sa 10-ak metara kroz noge savladao golmana domaćina.

Tadić je preokrenuo rezultat već posle tri minuta igre u drugom poluvremenu, pošto je iskoristio lošu reakciju dvojice protivničkih fudbalera. Konačnih 3:1 Basta je postavio pošto je sa pet metara „ćušnuo“ loptu u gol posle dobrog pasa Antonija Rukavine sa desne strane po zemlji.