Toronto:Toronto FC : Real Madrid 1:5

8. avgust 2009.

Toronto FC - Real Madrid 1:5

Toronto/ Kanada U revijalnoj utakmici odigranoj na stadionu BMO centar, su se sastali Toronto FC, član severnoameričke MLS lige i moćni Real Madrid. Krajnji rezultat je bi 5:1 za Real Madrid. Golove za Real su postigli Raul 2; Ronaldo,Benzema i Robin, a za Toronto Gabe Gala.

Veliko fudbalsko veče za Toronto i okolinu. Legendarni Real Madrid je došao u goste. I to ne bilo koji Real Madrid, već sve najveći asovi današnjice, Kaka, Kristijano Ronaldo, Raul, Kasiljas, Pepe, Robin ...

Na stadionu Toronta se okupilo rekordnih 22.089 gledalaca da bi uživalo u fudbalskim majstorijama Realovih asova i da uporede mogućnosti današnjeg severnoameričkog fudbala sa najboljim Evropskim timovima. Pokazalo se da je Evropa i dalje ono što je bila u fudbalu: jaka, moćna, nepobediva i za brojne emigrante, koji su bili većinski u gledalištu, stvarnost koja ih vraća u neka stara prošla dobra vremena.

Toronto FC je poslužio kao rival na kome su asovi Reala pokazivali svoje mogućnosti i sjaj svoga talenta. Kaka je bio pravi organizator napada, delio je loptu na sve strane i stvarao drugima šanse, Ronaldo je pokazao svoj raskoš, sa prelepim i po njemu svojstvenim i poznatim potezima, razliku u klasi i dovodio odbranu Toronta u paniku. Deo publike, najviše hard kor navijači Toronta, koji su ga u početku pokušali provocirati sa zviždanjem kada god da je primio loptu, su u 62 minutu kada je Ronaldo bio zamenjen ispratili zajedno sa celim stadionom ovacijama i salvom aplauza. Robin koji je ušao u drugom poluvremenu, je svojom tehnikom i brzinom jednostavno oduvao odbranu Toronta. Odmah se videlo da neće stati dok ne postigne gol i bilo je pitanje momenta kada će se to desiti. Posle postignutog gola, Robin je onda počeo da brine o saigračima i da deli lopte.

Raul, legenda Reala je priča za sebe. Na revijalnoj utakmici je postigao dva gola, igrao u odbrani i u napadu, delio lopte, vršio konstantni pritisak na igrače Toronta. Nekoliko puta tokom utakmice se desilo da Toronto počne napad a iskusni Raul im oduzme loptu još dok nisu ni centar prešli i započne kontranapad. Kasiljas takoreći, sem jedne šanse Toronta, nije imao posla. Iza njegovog gola je bio restoran brze hrane, kao i na svakom stadionu u severnoj Americi, pa je verovatno u toku prvog poluvremena bio navratio tamo na kafu da ubije vreme dok su napadi Reala u talasima išli ka golu Toronta.

Kanadske novine su tim Reala na ovoj utakmici krstili sa nadimkom Španska inkvizicija.