Češka osvojila Dejvis kup

17. novembar 2013.
Beograd/ Srbija (Beta) - Teniska reprezentacija Češke odbranila je u nedelju u Beogradu Dejvis kup, pošto je u finalu prestižnog takmičenja savladala Srbiju sa 3:2.

Novak i Štepanek
Slika: Edwin Martinez.

Odlučujući poen Češkoj doneo je Radek Štepanek, koji je pobedio Dušana Lajovića sa 3:0 u setovima, (6:3, 6:1, 6:1) za sat i 53 minuta igre.

Češka je tako postala prva reprezentacija koja je osvojila titulu na gostujućem terenu posle 2008. godine i pobede Španije nad Argentinom.

Ranije istog dana Novak Đoković je u tri seta, 6:4, 7:6, 6:2 pobedio Tomaša Berdiha i tako Srbiji zadržao šanse za osvajanje titule.

Tokom meču između Đokovića i Berdiha Beogradska arena je bila puna, ali je publika po njegovom završetku i tokom prvog seta petog, odlučujućeg duela, počela da napušta Arenu.