Marej u finalu AO posle pobede nad Čilićem

28. јануар 2010.
BEOGRAD, 28. januara 2010. (Beta) - Britanski teniser Endi Marej plasirao se u finale Otvorenog prvenstva u Melburnu pošto je u četvrtak pobedio 14. igrača sveta Marina Čilića iz Hrvatske sa 3:1 u setovima (3:6, 6:4, 6:4, 6:2).

U meču koji je trajao tri sata i dva minuta, Marej je izgubio prvi set sa 3:6, što je bio njegov prvi izgubljeni set na turniru. Britanac je u petom gemu drugog seta napravio brejk i izjednačio na 1:1, da bi u trećem posle dva brejka potpuno preokrenuo na 2:1.

Marej je u četvrtom setu potpuno dominirao i stigao do drugog grend slem finala u karijeri. Prethodno je igrao u finalu Ju Es opena, 2008. godine, ali je tada Rodžer Federer bio uspešniji (3:0).

Marej će u finalu igrati protiv boljeg iz duela prvog tenisera sveta Rodžera Federera i Žoa Vilfreda Conge, 10. na ATP listi. Marej je do sada 10 puta igrao sa Federerom i pobedio je na šest mečeva, dok je sa Congom odigrao tri meča i dva puta je slavio.