Počela nova prvenstvena sezona za FK KV Srbiju iz Kičinera

Kičiner / Kanada. Prvu utakmicu nove prvenstvene sezone 2009-10 srpski poluprofesionalni fudbalski klub iz Kanade KV Srbija (KW Srbija) je odigrao na gostujućem terenu protiv ekipe Als Motorsa, prošlogodišnjeg prvaka lige od kojeg prošle sezone izgubila na istom terenu sa 6:2.

FK KV Srbija iz Kičinera, Kanada

Utakmica je odigrana na fudbalskom stadionu Sentenijel (Centennial ) u subotu 9. maja, pred malobrojnim gledalištem i po dosta hladnom vremenu. Teren je bio mokar od kiše, tako da su igrači obe ekipe imale dosta problema oko kontrolisanja lopte.

Prvo poluvreme je proteklo u međusobnom odmeravanju snaga, sa blagom nadmoćnosti igrača ekipe domaćina. Kompletna odbrana Srbije je delovala veoma sigurno i zaustavljala je svaki protivnički napad. Utakmica je proticala u nadmudrivanju trenera i taktičkih varijanti pokrivanja najboljih igrača protivničkih timova, gde je tim Srbije obavio bolji deo posla, totalno isključivši iz igre najboljeg napadača i golgetera Motorsa. Srbija je igrala bez svog golgetera Uroša Stamatovića, inače i igrača Belih orlova, tako da je domaćinu posao bio olakšan. Stalnu opasnost po gol Als Motorsa je predstavljao napadač Srbije Branko Gavrić, ali koji je takođe bio zaustavljen od protivničke odbrane. Prvo poluvreme je završeno bez golova 0:0.

Drugo poluvreme je bilo slično kao i prvo. Obe ekipe su napravile po nekoliko izmena, ne bi li postigli gol. Odbrane su i dalje besprekorno obavljale posao sve do negde oko 70 minuta. Odbrana Motorsa je negde sa polovine svog terena izbacila loptu daleko napred do šesnaesterca gola Srbije, da bi se oslobodili protiska. Golman Srbije koji se nalazio negde kod jedanaesterca je mirno čekao loptu da odskoči od zemlje i da je prihvati. Međutim nije sve teklo po golmanovom planu. Lopta je od mokre trave nezgodno odskočila, preskočila golmana i završila u mreži gostiju. Motors je srećnim golom poveo sa 1:0. Posle ovog gola Srbija se otvorila i krenula u talasima da ugrožava gol domaćina. Umor napadača Srbije, dobra igra protivničke odbrane i pomalo sreća, naročito u zadnjih deset minuta, spasli su domaćina od možda i poraza. Srbija je imala tri stopostotne šanse koje nije iskoristila. Kod jednog šuta na gol, lopta je završila tik pored stative a dva puta, kod šuteva sa nekoliko metara udaljenosti, lopta je završila u rukama golmana.

Sledeću utakmicu KV Srbija igra u sredu 13. maja, isto u gostima, protiv FC Hrvata.

Spoljašnje veze uredi

Izvor uredi

• --Laslovarga 12:07, 10. мај 2009. (UTC) [ „”] Оригинални прилог, 10. април 2009. (srpski)