Почела нова првенствена сезона за ФК КВ Србију из Кичинера

Кичинер / Канада. Прву утакмицу нове првенствене сезоне 2009-10 српски полупрофесионални фудбалски клуб из Канаде КВ Србија (KW Srbija) је одиграо на гостујућем терену против екипе Алс Моторса, прошлогодишњег првака лиге од којег прошле сезоне изгубила на истом терену са 6:2.

ФК КВ Србија из Кичинера, Канада

Утакмица је одиграна на фудбалском стадиону Сентенијел (Centennial ) у суботу 9. маја, пред малобројним гледалиштем и по доста хладном времену. Терен је био мокар од кише, тако да су играчи обе екипе имале доста проблема око контролисања лопте.

Прво полувреме је протекло у међусобном одмеравању снага, са благом надмоћности играча екипе домаћина. Комплетна одбрана Србије је деловала веома сигурно и заустављала је сваки противнички напад. Утакмица је протицала у надмудривању тренера и тактичких варијанти покривања најбољих играча противничких тимова, где је тим Србије обавио бољи део посла, тотално искључивши из игре најбољег нападача и голгетера Моторса. Србија је играла без свог голгетера Уроша Стаматовића, иначе и играча Белих орлова, тако да је домаћину посао био олакшан. Сталну опасност по гол Алс Моторса је представљао нападач Србије Бранко Гаврић, али који је такође био заустављен од противничке одбране. Прво полувреме је завршено без голова 0:0.

Друго полувреме је било слично као и прво. Обе екипе су направиле по неколико измена, не би ли постигли гол. Одбране су и даље беспрекорно обављале посао све до негде око 70 минута. Одбрана Моторса је негде са половине свог терена избацила лопту далеко напред до шеснаестерца гола Србије, да би се ослободили протиска. Голман Србије који се налазио негде код једанаестерца је мирно чекао лопту да одскочи од земље и да је прихвати. Међутим није све текло по голмановом плану. Лопта је од мокре траве незгодно одскочила, прескочила голмана и завршила у мрежи гостију. Моторс је срећним голом повео са 1:0. После овог гола Србија се отворила и кренула у таласима да угрожава гол домаћина. Умор нападача Србије, добра игра противничке одбране и помало срећа, нарочито у задњих десет минута, спасли су домаћина од можда и пораза. Србија је имала три стопостотне шансе које није искористила. Код једног шута на гол, лопта је завршила тик поред стативе а два пута, код шутева са неколико метара удаљености, лопта је завршила у рукама голмана.

Следећу утакмицу КВ Србија игра у среду 13. маја, исто у гостима, против ФЦ Хрвата.

Спољашње везе уреди

Извор уреди

• --Laslovarga 12:07, 10. мај 2009. (UTC) [ „”] Оригинални прилог, 10. април 2009. (српски)